Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego SP ZOZ MSWiA w Łodzi oraz strony e‑Rejestracja obsługującej elektroniczną rejestrację Pacjentów SP ZOZ MSWiA.
Data publikacji strony internetowej: 08/12/2014 r.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 17/06/2020 r.
Strona internetowa www.zoz-mswia-lodz.pl jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych niezgodności lub wyłączeń:
- mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą również nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostały opublikowane również przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
- ze względu na przestarzałą technologię wykonania strony i jej zamknięty charakter nie jest możliwa jej modyfikacja w pełnym zakresie, co uniemożliwia wprowadzenie pełnej dostępności cyfrowej.
Oświadczenie sporządzono dnia 28/09/2020 r.
Data ostatniej aktualizacji: 31/03/2022 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Patryk Dominik, adres poczty:
elektronicznej: kontakt@zoz-mswia-lodz.pl
papierowej: 91–425 Łódź, ul. Północna 42
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych
i Administracji w Łodzi, ul. Północna 42, 91–425 Łódź
Do budynku prowadzą 3 wejścia – wszystkie są przystosowane do potrzeb dla osób niepełnosprawnych:
- od ul. Dwernickiego – platforma (dźwig dla niepełnosprawnych), drzwi otwierane automatycznie o szerokości umożliwiającej wjazd osoby na wózku
- od ul. Północnej (od podwórza, obok Izby Przyjęć) – obok wejścia są 2 windy (osobowa
i towarowa), drzwi otwierane automatycznie o szerokości umożliwiającej wjazd osoby na wózku
- od ul. Północnej od podwórza w głębi, obok Rezonansu Magnetycznego – obok wejścia są
2 windy (osobowa i towarowa), drzwi otwierane automatycznie o szerokości umożliwiającej wjazd osoby na wózku
Przy wejściu do Poradni POZ jest dostępna pochylnia, wszystkie gabinety lekarskie znajdują się na parterze budynku.
W budynki Centrum Stomatologii przy ul. Anstadta 4 (91–425 Łódź) dostępna jest winda, przed budynkiem dostępna jest pochylnia.
Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się w poradni POZ, w Centrum Stomatologii, na poziomie 0 w budynku A (zlokalizowana przy portierni od ul. Dwernickiego), na poziomie
1 w budynku A (zlokalizowana przy gabinetach lekarzy specjalistów), w Zakładzie Radiologii
i Sali ćwiczeń ZUL, oraz na każdym wyremontowanym oddziale szpitalnym.
Przed wejściem do budynku od ul. Dwernickiego wyznaczono 3 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, natomiast od ul. Północnej wyznaczone są 2 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem jest okazanie aktualnych szczepień i badań zwierzęcia.
W budynku szpitala nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Po wcześniejszym zgłoszeniu zapotrzebowania Szpital udostępnia możliwość skorzystania
z tłumacza języka migowego.
DLA PACJENTA:
DOSTĘPNOŚĆ PODMIOTU PUBLICZNEGO:
- GŁÓWNE ZADANIA PODMIOTU — TEKST DO ODCZYTU MASZYNOWEGO
- TEKST ŁATWY DO CZYTANIA (ERT)
- INFORMACJA W POLSKIM JĘZYKU MIGOWYM (w przygotowaniu)